U Gradskoj galeriji Zabok razgledajte izložbu Veronike Koprivnjak. Otvorenje je u četvrtak, 15. prosinca u 18 sati.
Veronika Koprivnjak rodom iz Pregrade radi apstrahirane pejzaže koristeći se grafičkim, crtačkim i slikarskim tehnikama, koji su reminiscencija njenog zavičaja. Oni su metafora za tenzije i konflikte vezane uz potragu za domom i pripadnošću. U svojim radovima se osvrće na zatomljene, potisnute memorije i sjećanja iz djetinjstva.
– Kroz osobno umjetničko izražavanje u protekle dvije ili tri godine misli su mi okupirali pejzaži, točnije pejzaži Hrvatskog zagorja. Stvarajući prikaze pejzaža, koji proizlaze iz mog sjećanja, duboko kopajući po svom biću, pokušavam upoznati sebe. Riječ dom je za mene višeznačni pojam. Dom kao pojam odmičem od površnog značenja te riječi te ga stavljam u kontekst najvišeg nivoa samoostvarenja i samospoznaje. Dom je stanje kojem težim i u kojem želim biti – govori Koprivnjak u najavi izložbe.
Osjećaj sigurnosti
Crne mase zagorskih bregova predstavljaju joj osjećaj sigurnosti, ali isto tako i osjećaj nečega čega više nema. Pejzaži, koji su simbol njenog odrastanja i svakodnevnog okruženja, zamijenjeni su strahom i nesigurnošću koji su nastupili kroz godine odrastanja i selidbe u drugo okruženje.
Studij edukacije likovne kulture Veronika Koprivnjak završila je na Akademiji likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu u rujnu 2021. u klasi doc. dr. art. Igora Čabraje. Godine 2020. samostalno je izlagala u Pregradi, a sudjelovala je i na nekoliko skupnih izložbi u Zagrebu i Hrvatskom zagorju.










