Promo film autentičnog Zagorja, destinacije za obitelj

Hrvatsko zagorje ima novi turistički promotivni film.

Nastao je u produkciji tvrtke Balduči film, koja se bavi snimanjem isključivo turističkih filmova, u čemu imaju dugogodišnje iskustvo i više od 200 osvojenih nagrada. Redatelj filma je Francuz sa španjolskom adresom Herve Tirmarche, scenarij zajednički potpisuju Spomenka Saraga i Herve Tirmarche, producentica je Spomenka Saraga, a glumci Ksenija Pajić, Herve Tirmarche, Adam Končić, Iva Šimić Šakoronja te Marta, Petar i Matej Končić.

U snimanju filma pomogli su i Muzeji Hrvatskog zagorja, Ansambl Zabok, Družba vitezova zlatnog kaleža, hotelijeri, ugostitelji, vinarije, tradicijski obrti te turističke zajednice s područja Krapinsko – zagorske županije. Film traje četiri minute i 12 sekundi, a uz njega su napravljena i dva spota od 20 i 30 sekundi za društvene mreže te teaser od sedam sekundi za televiziju.

– Htjeli smo napraviti film za koji možemo reći da je zagorski i da ima jednu domaću emociju, da se predstavimo kao destinacija koja jednostavno pokazuje ono što je naše i poručuje dođite, vidite i čujte. Scenarij je, zapravo, napisan na temelju jednog izleta koji sam organizirala za svoju obitelj, da im pokažem što je autentično Zagorje. Tako je sve to počelo, jer Zagorje je jedna lijepa obiteljska destinacija gdje možete dovesti djecu, djeca mogu uživati, gdje se dobro može pojesti, a bome i dobro popiti. Oduševili smo naše strane kolege, pogotovo redatelja koji je Francuz, a znate koliko su oni zahtjevni oko hrane – rekla je na promociji producentica Spomenka Saraga.

Posebno je naglasila kako je Zagorje destinacija koja se može posjetiti 365 dana u godini, a po njenom mišljenju najbolje je zimi kad se ide u toplice ili nešto toplo pojesti i popiti.

Ništa nije palo s neba

Zamjenica župana Jasna Petek poručila je da je Zagorje bajkovito, kako svojim prirodnim ljepotama, tako i čistoćom zraka i prirode, druželjubivosti ljudi, doživljajima koji se ovdje proživljavaju, a sve je to odlično preneseno u filmu.

– Bilo je ovo nezaboravno putovanje od četiri minute. Trudila sam se biti objektivna i gledati film s odmakom, no jednostavno te povede i uvede u svoju priču te osjetiš sve što on želi prenijeti. Naše je Zagorje bajkovito po prirodnim ljepotama, druželjubivošću i ponudi, ali i doživljaju koji nudi. To su ujedno prenijeli glumci i glumice u filmu. To nije palo s neba već su za to prvenstveno zaslužni ljudi koji rade u turizmu, sustavno, godinama. Film je prepun detalja koji bude emocije i pokazuje da svoj kraj volimo i da ono što imamo, čuvamo, njegujemo i  razvijamo. Sigurno je da je ovo najbolja moguća pozivnica da se dođe u naše Zagorje – naglasila je zamjenica župana Jasna Petek.

Foto: Krapinsko – zagorska županija

Voditeljica ureda županijske Turističke zajednice Sanja Škrinjar  istaknula je važnost promocije turističke destinacije te naglasila da ovaj film smatra pozivnicom.

– Za one koji još ne poznaju Zagorje, vjerujem da će im ovaj film biti najbolja moguća pozivnica da dođu u naš prekrasan dio Lijepe Naše. Ove godine prvi put imamo više stranih nego domaćih gostiju, ali dakako da se trudimo privlačiti i jedne i druge – rekla je Škrinjar te dodala kako Zagorje posjećuje sve više turista iz morskih destinacija kao što su Kvarner, Istra i Splitsko – dalmatinska županija.

Prethodni članakDobrodošli u reGENERATOR, europski Centar urbane kulture
Sljedeći članakAdvent s Danijelom: ‘Dođite, bit će to predivna zabava’