Nikola Šrajbek na gitari, uz klavir Tibor Naglić. Koncert je u Gradskoj galeriji Zabok, u utorak 6. rujna od 19 sati.

Na programu su djela Joaquína Turina, Johanna Sebastiana Bacha, Tomislava Uhlika, Federica Morena Torrobe i Maria Castelnuova – Tedescoa.

Nikola Šrajbek rođen je u Zaboku 1998. Maturirao je gitaru u Glazbenoj školi u Varaždinu u klasi Ninoslava Plantaka, a trenutno je student završne godine studija Gitare na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu u klasi Krešimira Bedeka. Za vrijeme srednjoškolskog obrazovanja sudjelovao je na brojnim međunarodnim natjecanjima u Hrvatskoj, BiH i Italiji. Za vrijeme studija osvojio je drugu nagradu na 59. Državnom natjecanju studenata glazbe i plesa u Zagrebu.

Tibor Naglić je pijanist rođen 1979. u Zagrebu. Klavir je počeo svirati s osam godina.  Tijekom školovanja u Velikoj Gorici i Zagrebu u klasi prof. Ivanke Kordić koncertirao je diljem Hrvatske te osvajao brojne državne i međunarodne pijanističke nagrade. Studirao je i diplomirao klavir u Poljskoj u klasi prof. Czeslawa Stanczyka na Muzičkoj akademiji Karol Szymanowski. Nakon toga je završio i poslijediplomski studij u klasi Lovre Pogorelića na Muzičkoj akademiji u Zagrebu gdje je magistrirao 2004.

Prethodni članakLjetni koncert Gradskog puhačkog orkestra Krapina
Sljedeći članakSlavimo ‘kaj’, dobro nam došel prijatel u našu Krapinu