Počinju radovi na rekonstrukciji i dogradnji škole u Zlataru

Ovim projektom, vrijednim 3,6 milijuna eura, Osnovna škola Ante Kovačića imat će uvjete za jednosmjensku nastavu.

Osim rekonstrukcije, pri Osnovnoj školi u Zlataru dogradit će se male školske sportska dvorana te dvije nove učionice s pratećim sadržajem i blagavaonicom.

– Nastavljamo niz investicija u obrazovanje na području Krapinsko-zagorske županije. U ovom nam je ciklusu cilj da što više škola bude u jednoj smjeni te vjerujem da ćemo, kad svi projekti budu gotovi, biti županija koja je povukla najviše sredstava iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti – istaknuo je župan Željko Kolar.

Najavio je da potpisivanje četiri nova ugovora idući tjedan, kojima se osigurava financiranje iz NPOO-a za škole u Donjoj Stubici, Krapinskim Toplicama, Svetom Križu Začretju i Belcu.

Foto: KZŽ

Uvođenjem u posao izvođača radova, tvrtke Vodolim, nakon više od pola stoljeća škola ide u obnovu.

– Vrijednost sklopljenog ugovora je 3.569.666,88 eura, dok je procijenjena vrijednost nabave 3.107.424 eura. Usluge stručnog nadzora i koordinatora 2 obavljat će tvrtka DI plan, a usluge projektantskog nadzora Projektantski ured Maša Varga i Vinka Saleta – izdvojila je Vlatka Mlakar, pročelnica Upravnog odjela za javnu nabavu i EU fondove.

Projektom se planira dogradnja zapadnog krila škole, odnosno dvije specijalizirane učionice sa spremištem i kabinetom, sanitarije za učenike i zaposlene, dogradnja blagovaonice sa spremištem u središnjem krilu škole prema dvorištu. Dogradit će se i mala školska dvorana s popratnim prostorima, urediti vanjski prostori, ugraditi nov sustav instalacija. Predviđena je i ugradnja fotonaponske sunčane elektrane, punionica za električne automobile za dva mjesta i jedno novo parkirno mjesto za osobe sa invaliditetom.

Ravnatelj škole Marijan Posarić se nada da će škola u novom ruhu dočekati 2027. godinu i proslavu 185. obljetnice školstva u Zlataru.

Prethodni članakIzgradnja vrtića u Špičkovini počinje u proljeće 2026.
Sljedeći članakPozvani ste na Loborsku devenicu s Tomislavom Špičekom