U Krapinsko-zagorsku županiju stiže još jedna prestižna nagrada, Investment Impact Awards.
Nagrada Financial Timesa dodjeljuje se tvrtkama i regijama koje pokreću promjene diljem Europe te ulaganjima koja imaju najveći potencijal za postizanje značajnog utjecaja na terenu. Krapinsko-zagorska županija dobila ju je s projektom TT Kabeli i osvojila treće mjesto Investment Impact Awardsa.
TT Kabeli, regionalna industrijska grupacija TT Groupe iz Bosne i Hercegovine, tvrtka je koja gradi tvornicu za proizvodnju srednje i visokonaponskih kabela u Poznanovcu kraj Bedekovčine. Investicija je vrijedna oko 100.000.000,00 eura, a grupacija ovim projektom širi svoje proizvodne kapacitete unutar Europske unije i približava se ključnim tržištima u energetskom i infrastrukturnom sektoru.
Prijave za nagradu Financial Timesa bile su otvorene investitorima i investicijskim agencijama iz cijele Europe, što je omogućilo široku međunarodnu konkurenciju i usporedbu projekata različitih veličina. Zaprimljeno 106 prijava iz europskih država i različitih industrija. Župan Željko Kolar komentirao je kako nagrada predstavlja značajno međunarodno priznanje Krapinsko-zagorskoj županiji i potvrđuje da može privući i zadržati tehnološki napredne investicije. Ujedno je to, dodao je, snažna promocija županije kao regije koja može razvijati modernu industriju, kvalitetna radna mjesta i održivi gospodarski rast.










