U ovotjednoj emisiji KolibriS gostuje svjetski poznati operni pjevač Boris Martinović.
Martinović desetljećima osvaja svjetsku publiku ljepotom svoga glasa, izvrsnom interpretacijom i izrazitom muzikalnošću.
Na bini kao doma
Rođen je u Zadru, no već u ranoj mladosti s roditeljima seli u New York gdje je završio studij glazbe na poznatoj Julliard School of Music. Debitirao je 1976. godine u Lincoln Centru u New Yorku i već tada se u novinama New York Daily News o njemu pisalo kao ‘dvadesetjednogodišnjem opernom bas pjevaču ogromnog potencijala’.
Njegovu plodnu i bogatu karijeru obilježile su i suradnje s velikim dirigentima i pjevačima, a posebno se ističu nastupi s tri tenora, Domingom, Carrerasom i Pavarottijem te slavnim opernim pjevačicama Montserrat Caballé, Mirellom Freni i Denyce Graves.
U srijedu, 27. listopada Martinović gostuje kod Sonje Švec Španjol. Emisiju gledamo na YouTube kanalu, Kolibris – emisija o kulturi i umjetnosti od 20 sati. Osim što je rekao da se na bini osjeća kao doma, prokomentirao je i kako je sva umjetnost povezana i jedna drugoj komplementarna.
– Mnogi su talentirani, ali sve drže u sebi. Kod pjevanja se mora probuditi duša u tijelu. Pjevanje je fizički ali i duhovni čin i taj unutarnji dio, koji je po meni najbitniji, je ključan jer tada glas izlazi van s dušom i snagom koju i drugi osjete – kaže naš operni pjevač svjetskoga glasa.










