Oko 700 trkača i trkačica trčalo je humanitarnu utrku Holjevka – Utrka s pogledom na grad. I ove godine, već šesti put, organizirao ju je Zagrebački atletski savez u suradnji sa Zakladom policijske solidarnosti.

10 kilometara za 36:27

Policijski službenik Postaje granične policije Macelj Nikola Štefanić osvojio je prvo mjesto među aktivnim pripadnicima MUP-a.
Stazu dugačku 10 kilometara sa startom na Mostu slobode, a ciljem na Bundeku, Štefanić je pretrčao za 36 minuta i 27 sekundi i osvojio pehar za najbržeg policajca. U Ukupnom poretku bio je izvrstan šesti.

Ivanušec iz Interventne jedinice policije Zlatar osvojio je ukupno 41. mjesto (Snimio: Dinko Bažulić/PromoArt Studio)

Za PU krapinsko-zagorsku, osim Štefanića, trčali su Božidar Osredečki (PGP Macelj), Sandro Šlogar (IJP Zlatar), Krunoslav Ivanušec (IJP ZLatar), Antio Rihtar (PGP Macelj), Dijana Rihtar (Služba za granicu).

Osredečki iz PGP-a Macelj (prvi s desna) stazu je istrčao za 45:08 minuta (Snimio: Dinko Bažulić/PromoArt Studio)

Osredečki je u cilj došao za 45:08 minuta i osvojio ukupno 61. mjesto. Šlogar je 10 kilometara istrčao za 44:08 minute i osvojio 51. mjesto, a Ivanušec za 43:03 minute i ukupno je bio 41. Dijana Rihtar osvojila je ukupno 277. mjesto, a stazu je istrčala za 01:03:58. Antonio je s vremenom 01:04:01 ukupno bio 278.