Organizator Summita je Krapinsko-zagorska županija, nositeljica titule Europske poduzetničke regije.
Zagorje investicijski summit će se održati u četvrtak, 29. siječnja u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu. Zamišljen je kao mjesto susreta gospodarstva, investitora i javnog sektora, ali i kao prilika da se napravi sadržajna inventura 2025. godine.
Od nacionalne vrijednosti
Godina je to u kojoj je Krapinsko-zagorska županija nosila titulu Europske poduzetničke regije. Ta godina bila je obilježena ulaganjima, partnerstvima, novim idejama i konkretnim projektima, a ovaj susret prilika je da o njima govori otvoreno, poslovno i usmjereno prema budućnosti. Summit će se održati u Zagrebu jer, kako je rekao župan Željko Kolar, titula Europske poduzetničke regije je od nacionalne vrijednosti, posebice jer ju još nitko iz Hrvatske nije dobio.
Direktorica županijskog Poduzetničkog centra Helena Matuša poručila je da je ovo prilika za obilježavanje uspješne godine, ali i jasna poruka da Krapinsko-zagorska županija prednjači u oblikovanju i provedbi gospodarskih politika. Pročelnica Upravnog odjela za javnu nabavu i EU fondove Vlatka Mlakar u najavi Zagorje investicijskog summita 2026. istaknula je kako će se na Summitu okupiti kreatori javnih politika te oni dionici koji ih provode na terenu s poduzetnicima, investitorima i partnerima.










