Gradonačelnik Oroslavja Viktor Šimunić najavio je najveći kapitalni komunalni projekt u svom mandatu.
U Krušljevom Selu, na dionici do Gornjeg Oroslavja, gradit će se nogostup i sustav odvodnje kako bi oborinska i otpadna voda u naselju, ali i višak s poljoprivrednih površina napokon imala odvod.
Dionica na kojoj će se graditi duža je od 1000 metara, projekt je vrijedan 362.150,63 eura s PDV-om, a nakon što je Grad Oroslavje aplicirao na natječaj Županijske uprave za ceste odboreno im je sufinanciranje u iznosu od 60.000 eura.

– Kao što znaju građani koji tamo žive, radi se o cestovnoj dionici gdje problem nogostupa dugo nije bio riješen. Pridodamo li tome da je cesta na toj dionici dosta uska, dolazi se do zaključka da se ovim projektom rješava više toga jednim ‘udarcem’. Znam da postoje potrebe i u drugim naseljima u gradu, ali dajemo sve od sebe da izradimo i prijavimo čim više projekata. Neki vam tako znaju i po 10-ak godina sjediti na ključnim pozicijama odlučivanja pa vas uvjeravaju kako se to ne može, da ne ide to tako, da ne poznate vi baš dobro proceduru…. Sve je ostvarivo i sve se može. Kao društvo smo postali umorni od takvih likova, no gdje ima volje, ima i načina i bilo bi mi drago da se mladi odluče kandidirati za ovaj posel, da ga rade časno i pošteno i čvrsto vjerujem da budu to ljudi jako brzo uvidjeli i znali cijeniti – komentirao je Šimunić najnoviji projekt i naglasio da je to najveći kapitalni komunalni projekt u njegovu dosadašnjem mandatu.