Krapinski HDZ-ovci okupili su se na tradicionalnom božićno-novogodišnjem druženju.
Kako su priopćili iz stranke, i ove se godine okupio veliki broj članova Gradske organizacije HDZ-a grada Krapine, prijatelja i simpatizera. Poručili su da je članstvo, nakon dvije ovogodišnje izborne pobjede, spremno za nove.
Bez Vlade nema lokalnih projekata
Saborski zastupnik, gradonačelnik Krapine i predsjednik Županijske organizacije HDZ-a Krapinsko-zagorske županije Zoran Gregurović, zahvalio je cjelokupnom članstvu na svemu što rade za stranku, ne samo ove već cijeli niz godina. Govorio je i o postignućima te istaknuo je da je iza općina i gradova, koje vodi HDZ-ovi gradonačelnici i načelnici, niz rezultata i ostvarenja.
– U Krapini se puno toga napravilo, ali slijedi još mnogo više. Tu je 13,5 milijuna eura za ITU mehanizam. Potpisan je ugovor za Veteranski centar, priprema se dokumentacija za građenje novog Vatrogasnog centra kao i za izgradnju nove škole Ljudevit Gaj te dogradnju škole August Cesarec. Nismo zaboravili ni na izgradnju novog vrtića zbog svih većih potreba. A tu je i niz manjih projekata, koji izgledaju mali ali za građane Krapine jednako su važni kao i veliki projekti – rekao je okupljenima na domjenku Zoran Gregurović.

Naglasio je i kako su realizirani brojni projekti na cijelom području županije, što je posljedica fokusa Vlade Andreja Plenkovića na sjever Hrvatske i Krapinsko-zagorske županije.
– Ne poričemo da projekte treba pripremiti i prijaviti, ali je netko morao osmisliti programe i mjere i to je napravila aktualna Vlada premijera Plenkovića. U provođenju, odnosno dodjeli odluka vezano uz projekte, ne gleda se tko je gdje na vlasti već kvaliteta projekata – rekao je Gregurović.
Milanović ignorirao HDZ-ove gradove
Dodao je da je Vlada, u vrijeme kada je premijer bio Zoran Milanović, u Zagorju uporno zaobilazila općine i gradove u kojima je povjerenje da ih vode dobio HDZ.
– Mi nismo takvi i ne želimo funkcionirati na taj način. Cilj ove Vlade je ravnomjeran razvoj cijele Hrvatske – poručio je Gregurović te istaknuo snagu stranačke organizacije u Krapinsko-zagorskoj županiji, koja nakon parlamentarnih izbora ima dva saborska zastupnika i dva državna tajnika.

Državni tajnik u Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture Žarko Tušek, u svom je govoru istaknuo kako je gradska organizacija u Krapini izrazito snažna i stabilna. Za godinu je naveo da je izazovna ali i uspješna, što potvrđuju pobjede u dva izborna ciklusa. Predsjednik Gradske organizacije HDZ-a Krapine Ivica Hršak zahvalio je svim članovima stranke i simpatizerima i poručio da mogu biti ponosni na sva postignuća te činjenice da je stranačka organizacija u Krapini nositelj rejtinga i snage HDZ-a u županiji.
Na druženju su svi naglasili važnost predsjedničkih izbora, koji su im sada u fokusu, ulazak Dragana Primorca u drugi krug nakon čega bi, uz maksimalan angažman svih članova i simpatizera, trebala stići i konačna pobjeda.