Kaznenu prijavu ljetos je protiv gradonačelnika Oroslavja podnio Romeo Vincelj.
Romeo Vincelj, koji se samostalno kandidirao za župana Krapinsko-zagorske županije, ali je istodobno bio i na nezavisnoj listi Viktora Šimunića za Županijsku skupštinu Krapinsko-zagorske županije, osjećao se prevarenim jer je na toj listi završio na posljednjem mjestu. Zbog toga je protiv Šimunića, aktualnog gradonačelnika Oroslavja u drugom mandatu, podnio kaznenu prijavu zbog izborne prijevare.
No Općinsko državno odvjetništvo u Zlataru, kako su nam službeno potvrdili, donijelo je rješenje o odbačaju.
– Kaznena prijava protiv Viktora Šimunića odbačena je rješenjem Općinskog državnog odvjetništva u Zlataru temeljem odredbe članka 206. stavak 1. točka 1. Zakona o kaznenom postupku, obzirom nije utvrđeno da bi se u postupanju imenovanoga ostvarila bitna obilježja prijavljenog kaznenog djela, a niti kojeg drugog kaznenog djela koje se goni po službenoj dužnosti – kažu u ODO Zlatar.
Romeo Vincelj je, kako smo objavili u srpnju, smatrao da je Šimunić počinio kazneno djelo prijevare jer ga je, umjesto na drugo mjesto na listi, neposredno prije predaje kandidacijske liste stavio na posljednje mjesto s kojeg nije imao nikakve šanse ući u Županijsku skupštinu te ga je time, između ostaloga, lišio vijećničke naknade.
Romeo Vincelj DORH-u prijavio Šimunića za prijevaru na izborima










