Zlatar isplaćuje uskrsnice, nisu bonovi, ali je manje nego lani

Osim manjeg iznosa, gradonačelnica Zlatara Jasenka Auguštan-Pentek snizila je i cenzus mirovine.

Dok su lani uskrsnice iznosile 35,00 eura i mogli su je dobiti umirovljenici čija je mirovina manja od 450,00 eura, ove godine uskrsnica iznosi 30,00 eura, a pravo na nju imaju oni koji primaju mirovinu do 400,00 eura.

Najnovija je to odluka gradonačelnice Jasenke Auguštan-Pentek (SDP), a na ovu jednokratnu pomoć imaju pravo i korisnici zajamčene minimalne naknade Hrvatskog zavoda za socijalni rad.

No za razliku od božićnica, koje su iznosile 50,00 eura, ali su se isplaćivale u bonovima koje su umirovljenici mogli potrošiti isključivo u Trgocentru u Zlataru, gdje je poslovođa otac gradonačelnice, uskrsnice će biti isplaćene na tekuće račune ili u gotovini. Zbog tih je bonova Povjerenstvo za sprečavanje sukoba interesa najavilo pokretanje postupka sredinom prosinca 2025. No do danas još uvijek nema javno dostupnih podataka o odluci Povjerenstva.

Auguštan Pentek i dalje naša najskuplja zastupnica

Prethodni članakSpašen od propasti: Dvorcu Bela I vraćaju stari sjaj
Sljedeći članakPozvani ste na 5. Uskrsni sajam u Konjščinu