Kreativne ljetne radionice za djecu i mlade u Zagorju

U Zaboku i u Velikom Trgovišću radionice počinju već 16. lipnja.

Društvo Naša djeca Zabok i Građanska organizacija za kulturu GOKUL organiziraju kreativne radionice za djecu i mlade. U ponedjeljak, 16. lipnja otvaraju dvije STEAM radionice koje na zanimljiv način spajaju znanost i umjetnost.

Zabavno ljeto

U Velikom Trgovišću, u Centru za kulturu Dr. Franjo Tuđman, pod vodstvom glazbenika i glazbenog pedagoga Nikole Santra kreće jednodnevna radionica izrade mikrofona, Mikrofon i ja. Na radionici će svaki polaznik izraditi svoj mikrofon. Nikola je bio član legendarne grupe Haustor, a trenutno svira u etno sastavu Cinkuši. Prijaviti se možete OVDJE.

U Zaboku, pak, u Regeneratoru kreće dvodnevna radionica, 16. i 17. lipnja, Eksperimentalni zvuci pod vodstvom suvremenog umjetnika Tina Dožića. Polaznici će izrađivati zemljane baterije, a tim baterijama će napajati jednostavne svjetlosne oscilatore kojima će proizvoditi eksperimentalne zvukove. Prijaviti se možete OVDJE.

Foto: DND Zabok

Radioničkoj pustolovini tu nije kraj. Već tjedan kasnije u ponedjeljak, 23. lipnja u Regeneratoru započinje četverodnevna radionica dokumentarnog i eksperimentalnog filma Oslobođeni film: Filmske pustolovine za djecu i mlade pod vodstvom filmskog redatelja Tome Zidića, tijekom koje će svaki polaznik imati mogućnost snimiti vlastiti film. Prijaviti se možete OVDJE.

Do kraja ljeta u najavi je još nekoliko radionica, među njima i radionice animacije te radionice suvremenog plesa i neverbalnog kazališta, koje će se odvijati tijekom srpnja.

Prethodni članakNajposjećeniji muzej u Hrvatskoj gradit će Posjetiteljski centar
Sljedeći članakMarko Vešligaj: ‘Femicid mora biti kazneno djelo na razini EU’