Pomoćno igralište NK Mladosti u Zaboku dobit će umjetnu travu. Predugovor o realizaciji potpisali su Grad Zabok i HNS

Grad je dužan u roku od 60 dana nakon potpisivanja glavnog ugovora pripremiti podlogu za ugradnju umjetne trave, a HNS će ugraditi umjetni travnjak.

Zabok za mlade, za Mladost

Ovo nije prvi takav HNS-ov aranžman u Zagorju. Takav je ugovor potpisao i Grad Krapina za ugradnju umjetne trave na nogometnom igralištu u Podgori Krapinskoj. HNS je dosad već financirao postavljanje umjetne trave na šest igrališta, u Varaždinu Koprivnici, Osijeku i Zadru.

– U narednom periodu, zajedno s Gradom Zabokom, krenut ćemo u taj hvalevrijedan projekt. Grad će obaviti pripremne radove, urediti teren i podlogu, a HNS će donirati umjetnu travu. Siguran sam da će ovaj projekt biti na zadovoljstvo mališana i mlađih kategorija, ne samo Zabočana koji treniraju nogomet, nego i djece iz drugih krajeva koji će ovdje dolaziti – rekao je Stjepan Merkaš Krojf, predsjednik Nogometnog saveza Krapinsko – zagorske županije.

Umjetnom travom na pomoćnom igralištu pohvalili su se i u NK Mladosti

– S obzirom na broj djece koja se u Zaboku bave nogometom, ali i na činjenicu da nosimo titulu ‘Grad prijatelj djece’, kao i certifikat ‘Grad za mlade’, obaveza nam je da kroz jedno takvo igralište damo novi i bolji sadržaj mladima – naglasio je gradonačelnik Ivan Hanžek.

– Ovaj predugovor je prvi korak i dokaz da ugovorene strane misle ozbiljno – dodao je Hanžek.

Prethodni članakU Zagorju zaštitna maska obavezna i na otvorenom
Sljedeći članakMezić: ‘Iluzija je da je umjetnost bitna samo umjetnicima’