Zagorce u Saboru zastupa troje SDP-ovaca i dvoje HDZ-ovaca

Petero je Zagoraca danas dalo prisegu u Saboru. Oni su glas Zagoraca u parlamentu.

SDP-ovi Siniša Hajdaš Dončić i Jasenka Auguštan-Pentek i HDZ-ov Zoran Gregurović svoj su mandat osvojili na izborima i osigurali si direktan ulazak u saborske klupe, dok se je Aniti Curiš Krok (SDP) i Ljubici Jembrih (HDZ) posrećilo. Ušle su kao zamjena.

Načelnica Konjščine Anita Krok na izborima je dobila tek 648 preferencijalnih glasova, ali joj je svoje mjesto ustupio zagorski župan Željko Kolar koji zbog zakonske prepreke ne može biti i župan i zastupnik. Načelnica Lobora Ljubica Jembrih ušla je umjesto Damira Habijana. Na izborima je bila deveta na listi i osvojila 2014 glasova.

– Prisegnula sam za ovu veliku dužnost i potrudit ću se biti glas svih onih koji žele bolju Hrvatsku te bolje i pravednije društvo – objavila je na društvenim mrežama Auguštan-Pentek, koja će od danas obavljati dvije dužnosti, gradonačelničke i zastupničke.

Anita Curiš Krok je, pak, javno zahvalila Kolaru koji joj je osigurao mjesto u Saboru. Ostat će i načelnica pa je objavila da će umjesto načelničke uzeti saborsku plaću.

– Dužnost načelnice ću obavljati volonterski, a uštede na mojoj plaći usmjerit ćemo na projekte i poboljšanje kvalitete života u našoj općini – napisala je.

Najavila je rad ‘na temama socijalne politike i rada, dobrobiti djece, starijih, branitelja i svih marginaliziranih skupina, vatrogastva i ravnomjeran regionalni razvoj’.